تور لحظه آخری یا سفر لحظه آخری چیست

بلیط لحظه آخری به بلیط چارتری گفته می شود که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت و همچنین نزدیکی به زمان پرواز ( کمتر از ۲۴ ساعت) معمولا با نرخی به مراتب کمتر از نرخ نرمال بلیط هواپیما به فروش می رسد. این مقاله به معرفی کامل تور لحظه آخری می پردازد. از شما همراهان عزیز دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

با افزایش تعداد پرواز چارتر، هتل چارتر یا هتل گارانتی مفاهیمی نظیر بلیط لحظه آخری و تور لحظه آخری در صنعت گردشگری جای خود را باز کردند.

last moment tour تور لحظه آخری یا سفر لحظه آخری چیستتور لحظه آخری نیز به طور مشابه تور مسافرتی است که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت و نزدیکی به زمان برگزاری تور و با توجه به اینکه پرواز چارتر یا هتل گارانتی می باشد,غالبا با قیمتی بسیار پایین تر از نرخ معمول آن تور مسافرتی ارائه می شود.

تور لحظه آخری به مقاصد گردشگری داخلی مشهور مانند تور مشهد,تور کیش و مقاصد گردشگری خارجی پر بازدید نظیر تور استانبول همواره طرفداران زیادی دارد.

های هالیدی به عنوان مرجع گردشگری آژانس های مسافرتی، جدیدترین و متنوع ترین تور مسافرتی اعم از تور لحظه آخری، تور ایرانگردی، تور طبیعت گردی و خارجی و همچنین آفرهای ویژه را در تور مسافرتی های هالیدی به شما ارائه می دهد. در ضمن لیستی کامل و متنوع از بلیط چارتر به کلیه مسیرهای پروازی داخلی و مسیرهای پروازی موجود خارجی را در غالب موتور جستجوی هوشمند های هالیدی می یابید.

بر خلاف باور برخی، بلیط لحظه آخر یا تور لحظه آخر با تور یا بلیط چارتر تفاوتی ندارد و در واقع همان تور مسافرتی یا پرواز چارتر است که با توجه به شرایط خاص که بیش تر مطرح شد و در نتیجه پایین آمدن قیمت عنوان بلیط لحظه آخری یا تور لحظه آخری را گرفته است.

نرخ بلیط لحظه آخری و به خصوص تور لحظه آخری بسته به اینکه پرواز یا تور داخلی یا خارجی است, بین ۱۰ تا ۵۰ درصد کمتر از نرخ اصلی عرضه می شود مواردی مانند اینکه برای در LOW و HIGH SEASON گردشگری قرار دارد و همچنین در ساعات پروازی پرطرفدار مقصد گردشگری موردنظر ارائه می شود یا در روزهای کاری یا تعطیلات اخر هفته یا مناسبتی خاص برگزار شود، روی قیمت پرواز یا تور لحظه آخری تاثیرگذار است به طوری که برای مثال نرخ تور لحظه آخری که در LOW SEASON برگزار می شود، قابل مقایسه با نرخ همان تور لحظه آخری در HIGH SEASON نیست.

تور لحظه آخری بیشتر برای کشورهایی پیش میاید که آن کشورها از گرشگران ایرانی روادید (ویزا) نمی خواهند . در راس این کشور ها ترکیه و بعد از آن مالزی، سریلانکا، بلاروس، گرجستان و . .  وجود دارند. آژانسهای مسافرتی معمولا ۴۸ ساعت قبل از تاریخ برگزاری تور اقدام به فروش تورهای چارتر خود که خالی ماندن آنها برای آژانسهای مسافرتی ضرر بسیار زیادی محسوب میشود، می نمایند. حتی در پاره ای از اوقات این قیمت ها تا ۶۰% نیز کاهش پیدا میکند. البته مشخصا این حالت برای تعطیلات عید، تابستان و تعطیلات رسمی طولانی بیشتر پیش می آید چرا که در زمانهای تعطیلات رسمی و مدت دار مسافر به این مقاصد زیادتر از هر زمان دیگری است و به همان نسبت آژانسهای مسافرتی اقدام به چارتر نمودن پرواز و گارانتی نمودن هتل ها می نمایند و به دلیل حجم زیاد این اجاره ها پاره ای از اوقات نمیتوانند تورهای خود را به صورت کامل بفروشند.

آژانسهای مسافرتی تنها راه فروش این تورهای لحظه آخری را در اطلاع رسانی به مشتری های خود و آژانسهای همکار میدانند و در پاره ای از اوقات موفق به فروش اینگونه تورها نمیگردند. از آنطرف هم امکان چاپ و درج این تورها در روزنامه و مجلات نیست چرا که زمان کافی برای این کار وجود ندارد.
One thought on “تور لحظه آخری یا سفر لحظه آخری چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *